Від коронавірусу. 9 простих правил захисту, доступних кожному
Які щоденні звички варто взяти на озброєння?
Часто мити руки протягом 20 секунд із милом під проточною водою, використовувати антибактеріальні засоби для рук із вмістом спирту не менше 60%, а також уникати хворих людей — це найчастіші поради від лікарів, щоб захиститись від вірусів та інших інфекційних захворювань.
Які ще щоденні звички варто взяти на озброєння?
1. Введіть за правило не чіпати руками поручні в метро, ручки дверей, візків у супермаркетах — користуйтесь для цього серветками або рукавичками. Натискайте кнопки у ліфтах зігнутим пальцем, а двері притримуйте плечем або ліктем.
2. Мийте або дезінфікуйте руки щоразу після користування грошима, банківськими або іншими картками. Чистіть поверхню гаманц
3. Витирайте мобільний телефон дезінфікуючими серветками — це один із найбрудніших предметів щоденного вжитку. Це ж стосується планшетів, клавіатури й мишки комп’ютера. Окрім вірусів, на поверхні може жити стафілокок, сальмонела, кишкова паличка та грибок.
4. Дезінфікуйте поверхні у домі, яких часто торкаєтесь: вимикачі світла, ручки дверей, холодильника, мікрохвильовки, плити, пульт від телевізора. Витирайте антибактеріальними засобами столи, спинки стільців.
5. Часто мийте туалет, ванну та раковину. Обробляйте поверхню дошки для нарізання, посуд і раковину після готування сирого м’яса, птиці й риби. Не залишайте випраний вологий одяг у пральній машинці довше, ніж на 30 хвилин — там також розмножуються мікроби.
6. Припиніть торкатись обличчя руками — цієї поради косметологів варто дослухатись і для зменшення ризику занести інфекцію до рота, носа, очей або вух.
Правила безпеки в новому 2021-2022 н.р.
Розпочався новий навчальний рік. Саме час нагадати дитині і правила безпеки в школі. В наші дні дітям треба бутибільш обережними, а батькам - більш пильними, ніж раніше. При помітному соціальному розшаруванні нашогосуспільства, що виріс рівень злочинності для наших дітей, школи не найбезпечніше місце.
У школах давно з'явилися люди в камуфляжній формі, охоронці, ведеться відео спостереження. Але Ви все однопереживаєте за свою дитину?
Ви не можете знаходитися в школі поруч з дітьми весь час. Розвивайте здатність ваших дітей виробляти і зберігативласні захисні навики. Пропонуємо вам кілька правил, з якими треба особливо скрупульозно ознайомити ваших дітей:
- Ходи в школу і повертайся з неї в компанії шкільних товаришів або вибирай такий шлях, щоб весь час бути на очаху людей.
- Ніколи не приймай пропозицій незнайомців підвезти тебе. Не погоджуйся на це, навіть якщо людина стверджує,що його попросили про це твої батьки, якщо тільки вони не попередили тебе заздалегідь.
- Будь завжди поруч зі своїми вчителями, однокласниками (друзями). Не ходи в поодинці в безлюдні приміщенняшколи, тим більше горища, підвали, кущі. Не затримуйся наодинці на спортивній або ігровому майданчику.
- Повідомляй про всі неприємності, які сталися з тобою вчителю, медсестрі, директору, охоронцю.
- Не дружи з тими, хто приносить в школу зброю (ножі, пістолети, гранати, димові шашки, вибухові пакети) абонаркотики. Ні в якому разі не пробуй наркотики, навіть якщо тобі їх запропонували просто так і «безкоштовно».Розкажи про це батькам.
- Старайся не приймати чиюсь сторону, якщо відбуваються бійки.
- В туалет ходи тільки на перерві або з товаришем. Якщо побачив у туалеті незнайомого дорослого, то негайно звідти вийди. Знай, в переважній більшості шкіл дорослі ходять в туалети, призначені тільки для них.
- Уважно стеж за своїми речами. Не залишай їх без нагляду навіть «на хвилинку». Не забувай в роздягальні вкишенях одягу гроші, мобільний телефон.
- Не будь «розмазнею», якщо тебе почали бити, дай здачі.
Не існує дитини, яка, навчаючись в школі, не потрапив би хоч раз в неприємну історію, або в якості жертви, або якспільник або винуватець. У таких випадках у батьків з'являється природне бажання втрутитися і контролювати все, чимзаймаються діти. Тим часом вони повинні самі справлятися з виникаючими труднощами. Очевидно, якщо ви будетевирішувати за них всі проблеми, то у них не виробляться власні навички у вирішенні складних життєвих ситуацій.
Марно занадто старатися, оберігаючи дітей від дрібних насмішок і конфліктів. Їх можуть дражнити (хіба подібного звами в дитинстві не траплялося?), посвоєму «експлуатувати» діти старшого віку, вони можуть потрапляти в ситуації, колибудуть відчувати боязкість і невпевненість. Всі ці випадки практично неминучі.
Чи слід втручатися з будь-якого приводу? Запитайте про це своїх дітей, вислухайте, що вони скажуть, і дозвольте їм, поможливості, самим вирішити, чи потрібна тут ваша допомога. Часто діти в ній зовсім не потребують, а просто хочутьобговорити з вами ситуацію, що склалася. Пам'ятайте, що подія, яка може здаватися вам дрібницею, дрібнимінцидентом, в очах вашої дитини часом досягає масштабів біди.
Поспілкуйтесь з учителями, поцікавтеся у них, як ідуть справи у ваших дітей. Якщо виник конфлікт між учителем ідитиною, не приймайте чиюсь сторону, поки самі у всьому не розберетеся. У випадку, якщо у дитини з учителем постійновиникає одна і та ж проблема, не мовчіть і не з аспокоюйтесь, поки все не з'ясуєте. Наполегливість - єдина в своєму родітактика, яка дає найбільший ефект при вирішенні проблемних ситуацій. А розмова, при якому присутні вчитель і учень -дієвий прийом, щоб з'ясувати справжній стан справ і налагодити відносини.
Заходи безпеки в школi
З метою забезпечення пожежної безпеки в школі в 2021/22 навч.рік проведені наступні заходи:
1. У школі розроблені та затверджені наступні документи з пожежної безпеки:
а) плани, інструкції:
- Інструкція з пожежної безпеки в Сукачівському НВО;
- Інструкція по застосуванню і технічного обслуговування вогнегасників переносних порошкових марки ВП-5. ВП-9;
- Інструкція щодо заходів протипожежної безпеки при проведенні новорічних ялинок;
- Інструкція щодо заходів протипожежної безпеки в їдальні Сукачівського НВО;
- Інструкція про порядок дії адміністрації Сукачівського НВО у разі виникнення пожежі;
- Інструкція про порядок дії сторожів Сукачівського НВО у разі виникнення пожежі.
б) накази:
«Про протипожежний режим Сукачівського НВО» на підставі якого:
- Заборонено куріння в усіх приміщеннях установи та на прилеглій території;
- Заборонено спалювання сміття, сухої трави та опалого листя на
території школи;
- Заборонено зберігання легкозаймистих та горючих рідин(фарб, лаків, розчинників тощо);
- При проведенні тимчасових вогневих (електрозварювання, газозварювання) і інших пожежонебезпечних робіт люди з будівлі школи виводяться, забезпечується місце проведення цих робіт вогнегасниками, запасом
води, іншими первинними засобами пожежогасіння. Після закінчення таких робіт ретельно оглядається місце їх проведення на відсутність вогнищ загоряння;
«Про проведення інструктажів з пожежної безпеки»;
«Про затвердження плану роботи із забезпечення пожежної безпеки»;
«Про призначення відповідального за організацію і роботу добровільної пожежної дружини»;
2. Уточнено схеми евакуації дітей і персоналу на поверхах.
3. Щодня перевіряються евакуаційні виходи.
4. Постійно проводиться перевірка наявності та справність засобів пожежогасіння.
5. Перед проведенням масових заходів школи проводиться перевірка протипожежного стану школи на відповідність вимогам безпеки, з проведенням інструктажу з пожежної безпеки відповідальних осіб за проведення заходів з масовим перебуванням людей.
6. Проведено інструктаж всіх співробітників і дітей про заходи пожежної безпеки з реєстрацією інструктажів в журналі.
7. З новоприбулими співробітниками проведено вступний інструктаж з ПБ.
8. Забезпечується дотримання правил пожежної безпеки при проведенні загальношкільних заходів, вечорів, Новорічних свят.
Заходи з організації роботи з охорони праці:
У 2015/2016 навчальному році в школі розроблені та затверджені:
а) плани, інструкції;
б) накази: «Про охорону праці та дотримання правил техніки безпеки», на підставі якого:
- Призначено відповідальні особи за організацію роботи з охорони праці та дотримання правил техніки безпеки по школі і по кабінетах;
- Призначено відповідальні особи за проведення інструктажів по школі.
У 2015/2016 навчальному році згідно з планом роботи з охорони праці були проведені наступні заходи:
1. Підготовка школи до нового навчального року. Перевірка справності інженерно-технічних комунікацій, обладнання і застосування заходів щодо приведення їх у відповідність з діючими стандартами, правилами і нормами з охорони праці.
2. Затвердження посадових інструкцій з охорони праці щодо забезпечення безпеки життєдіяльності для педагогічного колективу та інструкцій з охорони праці для працюючих і службовців освітнього закладу.
3. Призначення наказом відповідальних осіб за дотриманням вимог охорони праці в навчальних кабінетах, спортзалі.
4. Забезпечення виконання директивних і нормативних документів з охорони праці, приписів органів управління освітою, державного нагляду і технічної інспекції праці
5. Вимірювання опору ізоляції електроустановок та електропроводки, заземлювальних пристроїв.
6. Навчання та перевірка знань з охорони праці педагогічних працівників.
7. Контроль за справністю обладнання в харчовому блоці, їдальні.
8. Контроль за організацією харчування, асортиментом продуктів, створенням умов для якісного приготування їжі в їдальні.
9. Перевірка наявності (оновлення) інструкцій з охорони праці та наочної агітації в кабінетах обслуговуючої праці, хімії, фізики, інформатики.
10. Контроль за безпекою використовуваних в освітньому процесі обладнання, приладів, технічних і наочних засобів навчання.
11. Контроль за санітарно-гігієнічним станом навчальних кабінетів, спортзалу та інших приміщень, а також їдальні відповідно до вимог норм і правил безпеки життєдіяльності
12. Розробка і періодичний перегляд інструкцій з охорони праці.
13. Забезпечення безпеки учнів при організації екскурсій, вечорів відпочинку, дискотек та інших позашкільних заходів.
14. Інструктаж на робочому місці з працівниками освітнього закладу. Оформлення проведення інструктажу в журналі
15. Інструктажі на робочому місці (первинні та періодичні) технічного та обслуговуючого персоналу.
16. Проводились заходи щодо охорони зору.
17. Інструктажі про правила безпеки в кабінетах обслуговуючого і технічного праці, хімії, фізики, інформатики.
18. Навчання правилам дорожнього руху, поведінки на вулиці, на воді, пожежної безпеки. Організація та проведення конкурсів малюнків, вікторин з даних питань.